Ahmet Hakan: ‘Alçak kelleci’ye ilk tepki HÜDAPAR’dan geldi; hakikate sırt çevirmeyi anlamıyorum

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, sokak röportajında “Hizbullahçıyız, Erdoğan’a dokunurlarsa kafalarını keseriz” diyerek tehditler savuran kişiyle ilgili olarak ilk tepkinin HÜDA PAR’dan geldiğine vurgu yaptı ve “Bilerek, isteyerek hakikate sırt çevirmeyi anlamam mümkün değil” dedi. 

Hakan, bugünkü yazısında şunları kaydetti:

“Seçim yaklaştıkça… En büyük darbeyi hakikatler alıyor. Seçim yaklaştıkça… Hakikati aramak, aşırı gereksiz bir iş haline geliyor. Seçim yaklaştıkça… Kimse hakikatle ilgilenmiyor.

Bir örnek: Batman’da bir adam çıktı ortaya. Deli midir, meczup mudur belli değil. ‘Kelle keseceğiz’ falan dedi. Arada da ‘Hizbullah/HÜDAPAR’ kelimelerini telaffuz etti.

Bu olay, ‘Aha işte bir HÜDAPAR’lı. Bakın, bakın! Nasıl da kelle almaktan söz ediyor. İktidar buna ses edemez’ diye yorumlandı muhalif medyacılar arasında.

Oysa bu ‘alçak kelleci’ye ilk tepki HÜDAPAR’dan geldi.

Partinin en üst düzey yetkilileri, söz konusu video ortaya çıkar çıkmaz…

‘Bu adamın partimizle ilgisi yok. Bu adam provokatördür. Bu şahıs hakkında adli ve idari merciler derhal harekete geçmelidir’ diye açıklama yaptılar.

Hem de defalarca. Hem de bağırarak.

HÜDAPAR’dan nefret edilebilir, ‘Erdoğan gitsin de ne olursa olsun’ denilebilir, iktidar karşıtlığı gözleri döndürebilir.

Hepsini anlayabilirim.

Ama bilerek, isteyerek hakikate sırt çevirmeyi anlamam mümkün değil.”

TIKLAYIN – “Hizbullahçıyız, kafalarını keseriz” diyerek tehditler savuran kişi, serbest bırakıldı

TIKLAYIN | “Hizbullahçıyız” deyip tehdit etti: Erdoğan’a dokunsalar kafalarını keseriz


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir