CHP’li vekilin açıkladığı, Bilal Erdoğan’ın TRT’yle ilişkisine yönelik haberlere erişim engeli getirildi

İstanbul Anadolu 6. Sulh Ceza Hakimliği, CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat‘ın TRT’nin bazı diziler için ödediği paralara yönelik açıklamalarına, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın oğlu Bilal Erdoğan‘ın talebiyle erişim engeli kararı aldı.

CHP’li Karabat, TRT’nin AKP ideolojosi doğrultusunda toplumu dönüştürmek istediğini, bu görevi takip eden kişinin Bilal Erdoğan olduğunu açıkladı. Karabat, yapım şirketlerinin neredeyse hepsinin AKP ile bağı olduğunu belirterek, “Bazı yapımcılar Bilal Erdoğan gibi Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunu” ifadelerini kullanmıştı ve TRT’nin ödediği rakamları açıklamıştı. 

İstanbul Anadolu 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından alınan kararda, gerekçe şöyle açıklandı: “Talep eden hakkında hakaret içerikli ifadelerle bulunulduğu, talep edenin gerçek dışı mesnetsiz ve küçük düşürücü ithamlarda bulunulduğu, talep edenin kişilik haklarının ilk bakışta ihlal edildiği, bu paylaşımların yorum ve eleştiri ile ifadeyi açıklama hürriyetleri kapsamının dışında kaldığı, talep ile ilgili olarak görünüşte haklılık bulunduğu, zararın süratle giderilmesinin zaruri olduğu anlaşılmakla, talebin bu linkler yönünden kabulüne mütedair aşağıdaki şekilde hüküm kurulmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir