DEM Parti’den Akşener’e ‘mertçe siyasi cinayet’ cevabı: Birer birer itiraf ediyorlar

DEM Parti Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “mertçe siyasi cinayet” sözlerine tepki gösterdi.

Sivas’taki aday tanıtım toplantısında konuşan Akşener, Ankara’da uğradığı suikast sonucu ölen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in ailesini anlatırken “Biz geçmişimizde siyasi cinayetlere şahit olduk ama mertçeydi. Onun için de hiçbirimiz korkmadık ama o çocuğun babasını katledenler torbacılar, torbacılar.” diye konuştu.

‘MERTLİĞİNİZ BATSIN’

İYİ Parti lideri Akşener’in bu sözlerine DEM Parti’den yanıt geldi.

DEM Parti EŞ Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Akşener’in sözlerine ilişkin “Bugün dillerinden dökülen katliamcı zihniyetin itirafıdır” değerlendirmesini yaptı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Hatimoğulları şu ifadeleri kullandı: “Mertlik buysa, mertliğiniz batsın! Kürt’ü, Alevi’yi, Ermeni’yi, sosyalisti, aydını katlederek Türkiye’yi karanlığa sürükleyenler, tarih ve toplum önünde mahkûm edilmiştir. Düşmanlığın bile ahlakı olur ama bu karanlık şahsiyetlerin namertliği dünyaya nam saldı. Bugün dillerinden dökülen katliamcı zihniyetin itirafıdır. Tetikçilerin de tetikçi sevicilerinin de vicdanlarımızdaki hükmünü hukuk önünde de sağlayana kadar mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. And olsun ki, katliamcılara karşı barışı bu ülkeye hâkim kılacağız.

‘ŞİMDİ KENDİNİZ İTİRAF EDİYORSUNUZ’

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan ise şu paylaşımı yaptı: “Cinayet ve katliam failleri, köy boşaltanlar suçlarını birer birer itiraf ediyor. Musa Anter, Mehmet Sincar, Muhsin Melik, Hrant Dink ve daha adını sayamadığımız binlerce faili meçhulun namertçe olduğunu biliyorduk. Şimdi kendiniz itiraf ediyorsunuz. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında mücadele namertler ile onurlu barış mücadelesi yürütenler arasındadır. Üçüncü bir seçenek yoktur. Barış ve demokrasi mücadelesi yarattığınız karanlığa son verecek.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir