Futbol tarihinde bir ilk! Lionel Messi için inanılmaz anlaşma

Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda ülkesini zafere taşıyan Lionel Messi, Paris Saint-Germain’de kötü günler yaşıyor.

Fransız ekibi ligde lider olmasına rağmen asıl hedef olan Şampiyonlar Ligi’ne son 16 turunda veda etti. Paris Saint-Germain, son 16 turunda eşleştiği Bayern Münih’e boyun eğerek turnuvaya veda etti.

SÖZLEŞMESİ SONA ERİYOR

Ağustos 2021’de Barcelona’dan Paris Saint-Germain’e transfer olan Arjantinli süperstarın sözleşmesi bu sezon sonunda bitecek.

Hem kulüp tarafının, hem de Messi’nin yeni sözleşme imzalamayı düşünmediği iddia ediliyor.

BABASI AL HILAL İLE GÖRÜŞTÜ

Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan’a giden Lionel Messi’nin babası Jorge Messi, Al Hilal kulübü yetkilileriyle bir görüşme gerçekleştirdi. Jorge Messi, Al Hilal yetkilileriyle görüştükten sonra İspanya’ya geri dönmüştü.

İspanyol basınında yer alan haberlere göre, Suudi Arabistan ekibi Arjantinli süperstara Cristiano Ronaldo’nun Al Nassr’dan kazandığından daha fazlasını teklif etti.

GÖRÜLMEMİŞ ANLAŞMA

Son olarak İspanya’nın yüksek tirajlı gazetelerinden Sport sürpriz bir iddia ortaya attı. Lionel Messi’nin bir sonraki durağı olabilecek ülkelerden biri olarak Amerika Birleşik Devletleri gösteriliyor. Buna göre MLS kulüpleri aralarında bir karar aldı. Alınan bu karara göre; 35 yaşındaki yıldız oyuncu hangi takımı seçerse seçsin, maaşının bir kısmının ödenmesine bütün MLS takımları yardımcı olacak.

Çünkü kulüpler, Lionel Messi’nin MLS’e transfer olmasının ligin değerini çok yükseğe çekeceğine inanıyorlar.

Özellikle İngilizlerin efsane ismi David Beckham’ın sahibi olduğu Inter Miami, Arjantinli yıldızı transfer etmenin planlarını yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir