HDP’li Paylan ve Demirtaş’tan Ağıralioğlu’na sert sözler!

Türkiye 14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçimlere kilitlenmişken siyaset gündeminde her geçen gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Siyasilerden dikkat çeken çıkışlar gelirken son olarak İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun basın toplantısında kullandığı ifadeler çok konuşulmuştu.

HDP’Lİ PAYLAN’DAN AĞIRALİOĞLU’NA SERT SÖZLER

HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, Yavuz Ağıralioğlu’nun çıkışına sert sözlerle cevap verdi. Halk Tv’ye açıklamalarda bulunan Paylan, “Ben de ona karşı inanın bir araba laf söyleyebilirim. Şu anda kullanmak istemediğim sıfatları kullanabilirim. Ama dilimizi ısırıyoruz.” dedi.

HDP’li Paylan, Ağıralioğlu’nun açıklamalarına şu şekilde karşılık verdi:

“Ben de ona karşı inanın bir araba laf söyleyebilirim. Şu anda kullanmak istemediğim sıfatları kullanabilirim. Ama dilimizi ısırıyoruz. Kullanmıyoruz! Niye? Çünkü onun da seçmenleri var ve onun seçmenleri de değişim talebi içindeler.

“EMİNİM Kİ YAVUZ BEY’İN SEÇMENLERİ DE ONU ELEŞTİRİYORDUR”

Eminim ki bu dönemde kimler sorumsuz davranıyor ve toplum onu eleştiriyorsa, eminim ki Yavuz Bey’in seçmenleri de yaptığı bu sorumsuz davranıştan dolayı onu eleştiriyordur. O da umarım ki diyorum bu yoldan geri döner. Yoksa diğer iktidar temsilcileri gibi tarihin çöp sepetinde kendisine bir yer aramak durumda kalır.”DEMİRTAŞ İSİM VERMEDEN AĞIRALİOĞLU’NA YÜKLENDİ

Tutuklu eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından isim vermeden İYİ Partili Yavuz Ağırlioğlu’na yüklendi. “AK Parti’nin muhalefet partilerine sızdırdığı ajan provokatörler de bu seçimle ifşa olacaklar” diyen Demirtaş, “2017 referandumu ve 2018 seçimlerinde bu ajanlar içeriden çok kritik etki yaptılar, bu defa hepsinin ipliği pazara çıkacak. Yok öyle yağma. Oyun bitti. Halk nasıl istiyorsa öyle olacak.” dedi.

Demirtaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“1- AKP’nin muhalefet partilerine sızdırdığı ajan provokatörler de bu seçimle ifşa olacaklar. 2017 referandumu ve 2018 seçimlerinde bu ajanlar içeriden çok kritik etki yaptılar, bu defa hepsinin ipliği pazara çıkacak. Yok öyle yağma. Oyun bitti. Halk nasıl istiyorsa öyle olacak.

2- Halkımız bilmeli ki, siyasi tarihimizin en derin tasfiye operasyonlarını, direnerek boşa çıkardık. Partimizi de bizi de teslim alamadılar. Dört koldan yürüttükleri itibarsızlaştırma, yok etme girişimleri halkımızın güvenine, sevgisine, iradesine çarpıp geri döndü.

3- Demokrasi ve Özgürlük Hareketinin direniş tarihini bilmeyenler “iş verenleri” ile birlikte tarih çöplüğüne gidecekler. Değişim başladı. Hiçbir kirli odak bunu durduramaz. Güzel günlere az kaldı. Huzura, refaha, barışa az kaldı. Hep birlikte, coşkuyla çalışmaya devam edelim.” 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir