İddia: Binance Daha Önce ABD Pazarından Çıkmayı Tartıştı!

Teknoloji odaklı önde gelen yayın organı The Information, Binance borsası ile ilgili önemli bir iddia ortaya attı. Basına yansıyan habere göre Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), 2023’ün ilk haftalarında borsanın ABD pazarından çıkış yapması fikrini gündeme getirdi.

CZ, artan regülasyon baskısı nedeniyle Binance.US borsasının kapatılmasını savunsa da yönetim kurulu bu konuda anlaşamadı. Lider kripto para borsasının ABD sorumlusu Brian Shroder, çıkış fikrine sert şekilde karşı çıktı. Shroder, ülkedeki büyük müşteri potansiyelini savunurken Changpeng Zhao ise olası bir yaptırımın şirket itibarına zarar vereceği fikrinde sabit kaldı.

Binance.US Soruşturması Devam Ediyor!

Amerikan devlet kurumları SEC ve CFTC, FTX borsasının iflasının ardından kripto sektörüne resmen “savaş açtı”. Finans denetleme kurumları ülkede yerleşik faaliyet gösteren Coinbase, Kraken ve Binance.US borsalarının üzerine üzerine gidiyor. ABD’nin baskısından diğer sektör oyuncuları da payını aldı.

Yetkililer ülkede yerleşik olan Paxos, Ripple (XRP) ve Tether gibi kripto para girişimlerini yakından izliyor. Ripple ile SEC arasındaki dava yıllardır devam ederken Paxos ve Tether’in teminat varlıkları kıskaç altında.

ABD’li kurumlar, lider borsayı ise kayıt dışı menkul kıymet ve türev hizmetler ile itham ediyor. Benzer soruşturmalarla karşı karşıya kalan Kraken ise staking hizmetlerine son vermeyi tercih etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir