Non deplase kırık nedir, ne zaman iyileşir? Djiku’nun sağ ayak beşinci metatars kemiğinde non deplase kırık sakatlığı ne zaman geçer?

Non deplase kırık nedir? Süper Lig devi Fenerbahçe, Ludogorets maçında sakatlanan Alexander Djiku’nun sağlık durumu hakkında açıklama yaptı. Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada Djiku’nun sağ ayak beşinci metatars kemiğinde non deplase kırık tespit edildiğini açıkladı. Peki, Non deplase kırık nedir, ne zaman iyileşir? Sağ ayak beşinci metatars kemiğinde non deplase kırığı ne zaman geçer? Detaylar!

NON DEPLASE KIRIK NEDİR, TEDAVİSİ NE KADAR SÜRER?

“Non-deplase kırık” terimi “non-displaced fracture” olarak da bilinir ve bir kemik kırığını ifade eder. Bu tür bir kırık, kemiklerin yer değiştirmediği veya orantısız olmadığı bir kırığı tanımlar. Yani, kırılan kemik parçaları hala bir arada ve doğru hizadadır.

Non-deplase kırıklar, çoğu zaman daha iyi bir prognoza sahiptir çünkü kemiklerin doğru hizada olduğu için iyileşme süreci daha hızlı ve daha sorunsuz olabilir. Bununla birlikte, iyileşme süresi yine de birçok faktöre bağlıdır, bu faktörler arasında kırığın türü, kemikteki kırık yerinin yeri, kişinin yaş, genel sağlık durumu ve tedavi yöntemleri bulunur.

Kırığın iyileşme süresi genellikle birkaç haftadan birkaç ay kadar sürebilir. Tedavi, doktorunuzun önerisine ve kırığın ciddiyetine bağlı olarak değişebilir. Tedavi yöntemleri arasında alçı, çelik plakalar, vida veya çiviler gibi cerrahi müdahaleler de olabilir.

Bu nedenle, non-deplase bir kırığın tam olarak ne zaman iyileşeceğini belirlemek için bir doktora danışmak en iyi yaklaşımdır. Doktorunuz, kırığınızın özelliklerine göre uygun bir tedavi planı geliştirecek ve iyileşme sürecini takip edecektir.

DJIKU SAKATLANDI

Fenerbahçe, Ludogorets maçında sakatlanan Alexander Djiku’nun sağ ayak beşinci metatars kemiğinde non deplase kırık tespit edildiğini açıkladı. Yıldız futbolcunun haftalarca sahalardan uzak kalacağı tahmin ediliyor.

İşte Fenerbahçe’den yapılan açıklama;

“Profesyonel Futbol A Takımı oyuncularımızdan Alexander Djiku’nun UEFA Konferans Ligi’nde oynadığımız Ludogorets maçında ayağına aldığı darbe sonrası hissettiği ağrı şikayeti nedeniyle Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde MR görüntülenmesi gerçekleştirilmiştir. Yapılan değerlendirme neticesinde; sağ ayak beşinci metatars kemiğinde non deplase kırık tespit edilmiştir. Tedavisine hemen başlanan oyuncumuza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir