Satış Dalgası Büyüyor! Bitcoin Daha Fazla Düşer mi?

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in yüzde 5 daha değer kaybederek 29.000 doların altına düşmesiyle birlikte kripto para piyasasındaki satışlar yoğunlaştı. Peki, BTC’nin bu aşağı yönlü hareketi daha ne kadar devam edecek? İşte beklentiler…

Bitcoin (BTC) için sırada neler var?

Kriptokoin.com verilerine göre Bitcoin yüzde 4 düşüşle 28.913 dolarlık bir fiyattan ve 560 milyar dolarlık piyasa değerinden işlem görüyor. Bitcoin ile birlikte, ilk on altcoin, ayılar şu anda baskın bir pozisyon alıyor gibi göründüğü için yüzde 5-10 arasında herhangi bir yerde düzeltildi. Şu anda 28.450 dolar, Bitcoin için çok önemli bir destek bölgesi. Bazı uzmanlara göre en büyük kripto para birimi, 25.000 dolar kadar düşebilir.

Mevcut fiyatta bile, Bitcoin’in yılbaşından bugüne kadarki kazançları yüzde 75 gibi şaşırtıcı bir oranda. Ayrıca, Bitcoin etrafındaki duyarlılık, FED para politikasını ileride gevşetebileceği umuduyla son zamanlarda olumluya döndü. Bununla birlikte, enflasyon, şu ana kadar belirli olan ve çok az soğuma belirtisi gösteren ileriye dönük olarak izlenmesi gereken önemli bir ölçüt olacaktır.

BTC’nin 30.000 dolara yeniden yükselmesi mümkün mü?

Kripto ayıları şu anda piyasada baskın bir pozisyon alırken, Bitcoin fiyatının bir kez daha 30.000 dolar ve üzerine çıkabileceğine dair iyimserliği canlı tutan birkaç iyi sinyal var. Dün uzmanların bildirdiğine göre, Bitcoin balinaları uzun bir satış döneminin ardından bir kez daha BTC biriktirmeye başladı. Bitcoin’de 1 BTC’den daha az tutan yatırımcı grubu, bakiyelerinde anlamlı bir büyüme kaydetti.  On-chain veri sağlayıcısı Glassnode’a göre, bireysel katılımcılar Bitcoin alımlarını hızlandırdı. Aynı zamanda, toplam dolaşımdaki arzın göreceli payını da yüzde 1,78 oranında arttırmışlardır. Bloomberg tarafından analiz edilen verilerde aşağıdaki ifadeler yer alıyor:

Bitcoin, son beş yılda bu tür 17 sinyalden sonra üç, beş ve 10 gün içinde ortalama yüzde 7 yükseldi. Çalışma, 50’nin üzerinde olması gereken bir momentum göstergesi olan token’ın göreceli güç endeksini kullanarak yükseliş dönemlerini belirledi.

“Crypto Is Macro Now” haber bülteninin yazarı Noelle Acheson, son geri çekilmenin “bir likidasyonu tetikleyebilecek kaldıraç birikiminden” kaynaklanabileceğini yazıyor. Ayrıca Acheson, “Bu, düşüşün uzun süreli olmasının muhtemel olmadığını gösteriyor, çünkü son destek ve türevlerin konumlandırılması biriktirme eğilimine işaret ediyor,” ifadelerini kullanıyor. Bununla birlikte, bazı analistler ABD’nin kripto alanındaki son düzenleyici baskısını göz önünde bulundurarak temkinli bir duruş sergiledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir