Türkiye Sigorta’da Üst Düzey Değişim

Sigorta ve Emeklilik sektörünün lider şirketleri Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’in Genel Müdürü Sayın Atilla Benli görevinden ayrıldı. Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’in yeni Genel Müdürü olarak Sayın Taha Çakmak atandı.

Türkiye Sigorta tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre; 16 Ocak 2019 tarihi itibarıyla Güneş Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak göreve başlayan; kamu sermayeli sigorta ve emeklilik şirketlerinin birleşmesine liderlik eden Sayın Atilla Benli, 3 Ağustos 2023 tarihi itibarıyla görevinden ayrıldı.  

Türkiye Sigorta tarafından KAP’a yapılan açıklamada Sayın Taha Çakmak’ın; 3 Ağustos 2023 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul sonrasında düzenlenen toplantıda alınan karara göre Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Genel Müdürlüğü’ne gerekli izin süreçlerini müteakip atanacağı bildirildi. 

3 Ağustos’ta yapılan Olağan Genel Kurulda Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik yönetim kurulu üyeleri de belirlendi. Sayın Aziz Murat Uluğ, Sayın Taha Çakmak, Sayın Murat Akgüç, Sayın Muhammed Mahmut Er, Sayın Fatma Özkul ve Sayın Murat Akbalık yönetim kurulu üyesi olarak seçildi. Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik yönetim kurulu başkanlığına Sayın Aziz Murat Uluğ, başkanvekilliğine ise Sayın Taha Çakmak atandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir