OKX CEO’su Bu Altcoinler İçin Listeleme Şartlarını Açıkladı!

OKX CEO’su Jay Hao, bazı kişilerin borsada ortaya çıkan BRC-20 tokenlerini listelemesini talep ettiklerini belirtti. Sonuç olarak, böyle bir listeleme yapılmadan önce yerine getirilmesi gereken belirli koşulların altını çizdi. Hao, bu altcoinler için 5 temel ilkeye vurgu yaptı.

Altcoinler için OKX listeleme ilkeleri

OKX CEO’su, daha fazla BRC-20 token listelemesini öneren arkadaşlarının düşünceliliğini çok takdir ediyor. Hao, bunun ilk etapta bunun borsanın daha hızlı para kazanmasına yardımcı olacağını belirtiyor. Bununla birlikte, bu basit stratejinin piyasa için zararlı olduğunu söylüyor. Hao, “OKX asla sektördeki en agresif listeleme borsası olmak istemiyor,” diye ekliyor.

Ayrıca, OKX’in piyasadaki en büyük oyuncu olmayabileceğini, ancak aynı zamanda borsanın token listelemesine rehberlik eden belirli uzun vadeli felsefelere sahip olduğunu ifade ediyor. Genel olarak bu felsefeler arasında altcoinler için “altyapıyı inşa etmek”, ekibin saf kalbi ve teknolojik odaklanmayla birlikte “olabildiğince şeffaf” olmak yer alıyor.

Hao, perspektifi ortaya koymak için, bu felsefeleri listelemenin beş ilkesi haline getiriyor. İlk olarak, herhangi bir token OKX’te listelenmeden önce, platform tokenin Blockchain teknolojisi ve ürün odaklı olup olmadığını kontrol ediyor. Ardından tokenin topluluktaki popülaritesini ölçüyor. Çünkü, borsanın kullanıcıların aşina olmadığı bir tokeni listelemek istemeyeceğini belirtiyor. Hao, altcoinler için ayrıca 3 şart daha sıralıyor.

BRC-20 token’leri için düzenleyici uyumluluk arayışı

Üçüncü olarak OKX, borsanın proje kurucusu ve yatırımcı ekibini kontrol ediyor. Bu kişilerin uzun vadeli inşaatçılar olup olmadığını tespit etmeye çalışıyor. Bu muhtemelen deneyim seviyelerini ve zaman içinde tokenlerinin bütünlüğünü tespit etmek için. Dördüncü neden olarak OKX, özellikle Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gibi yetkililerin kayıtsız menkul kıymetleri listeleyen kripto borsaları konusunda çok titiz olduğu bu dönemde, token ihraççısının yasal ve kombinasyon incelemesini bilmek istiyor. Son olarak Hao, OKX’in herhangi bir atış şeklini desteklemediğini belirtiyor. Bunun yerine borsanın pazar araştırmasına dayanarak altcoinler seçtiğini açıkça vurguluyor.

Bu arada, Kriptokoin.com’dan takip ettiğini üzere, son zamanlarda meme-coin’ler etrafında yeni bir çılgınlık başladı. Hao’ya daha fazla BRC-20 tokenı listelemesi için yapılan öneri de bunların ortasında geldi. Bu eğilimi sergilemek için, aslen Solana merkezli bir kendi kendine saklama kripto cüzdanı olan Phantom, birkaç gün önce Bitcoin ve Ordinals ile birlikte bazı BRC-20 tokenlerini listeledi. Ayrıca, BONK, WIF gibi bazı altcoinler, borsa listelemeleri nedeniyle patlama yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir