TTB: Bir günde üç genç doktor yaşamlarına son verdi

Türk Tabipleri Birliği’nden yapılan açıklamada, Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Adıyaman Toplum Sağlığı Merkezi’nde görev yapan iki genç hekimin yaşamına son verdiği bildirildi.

TTB tarafından gece saatlerinde yapılan açıklamada, Adana’da ve Adıyaman’da görev yapan iki genç hekimin yaşamına son verdiği bildirildi.

Yapılan açıklamada Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniği’nde asistan hekim olarak görev yapan Dr. Rümeysa Keleş ve Adıyaman Toplum Sağlığı Merkezi’nde pratisyen hekim olarak görev yapan Dr. Eren Özkara’nın yaşamına son verdiği ifade edildi.

‘MÜCADELEYE ÇAĞIRIYORUZ’

TTB’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Kaybettiğimiz meslektaşlarımızın ailelerine, yakınlarına ve sağlık camiasına başsağlığı ve sabır diliyoruz. Hekimlik mesleğinin ve sağlık ortamının ekonomik kriz, güvencesizlik, yoğun ve güvensiz çalışma koşulları, idare baskısı, sağlıkta şiddet gibi birçok nedenle kıskaca alınmasını kabul etmiyoruz! Yaşamak ve yaşatmak için, emeğimizin hakkı için tüm meslektaşlarımızı mücadeleye çağırıyoruz!” ifadeleri yer aldı.

‘ÜZGÜNÜZ AMA ÖFKELİYİZ DE!’

Sabah saatlerinde bir açıklama daha yapan TTB, “Aynı gün içinde Mersin’de de genç bir kadın hekimin yaşamına son verdiği bilgisine ulaştık. Meslektaşımızın ailesine, yakınlarına ve sağlık camiasına başsağlığı ve sabır diliyoruz. Üzgünüz ama öfkeliyiz de! Hekimlik mesleğinin onuru, emeğimizin hakkı, çalışma koşullarımızın sağlığı için; yaşamak ve yaşatmak için mücadele çağrımızı yineliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir