Ünlü CEO’lardan iş hayatına henüz başlamayanlara altın değerinde nasihatler…

Bazı CEO’lar, kariyerlerinin inişli çıkışlı yollarında ilerlerken güvendikleri bilgeliği paylaştı. Patronlar Dünyası da sizler için derledi. İşte altın değerinde o öğütler:

1. KAYLIN MARCOTTE – JIGGY CEO’su

Marcotte, yapboz tabanlı bir şirket olan Jiggy’yi Kasım 2019’da kurdu. Bugün, milyarlarca dolarlık bir işin patronu. Hiçbir yatırımcı desteği olmadan şirketi kurmak için kendi parasının 25.000 dolarını yatırım için ayırdı. Başarılı olmak için değişime alışmayı ve hızla uyum sağlamayı öğrenmeyi öneriyor. Aldığı en iyi kariyer tavsiyesi şuydu: “Bir keresinde bana her zaman bir konuyu, bu konudaki görüşlerim ve birkaç olası eylem planımla birlikte sunmam söylenmişti.” Meali şu: Çözüm için bazı seçenekler olmadan asla bir sorun ortaya koymayın.

2. WALTER ROBB – WHOLE GIDA PAZARININ CO-CEO’SU

Robb, organik ürünlerin ateşli bir savunucusu ve daha önce çiftçi ve danışman olarak çalıştı. Ona göre aldığı en iyi tavsiye annesindendi: “Git ve inandığın şeyi yapma cesaretine sahip ol.” Hangi kariyer tavsiyesini alırsak alalım, istediğimiz şeyin peşinden gitme cesaretini toplamadığımız sürece işe yaramaz diyor. Robb, ayrıca başarı arayışında bize dürüst olmamızı tavsiye ediyor.

3. PENNY PENNINGTON – EDWARD JONES CEO’su

ABD’nin büyük bir komisyonculuk firmasını yöneten tek kadın olan Pennington, çalışanlarına yeni zorluklara alışmalarını tavsiye ediyor. Erkek egemen bir alanda iz bırakan biri olarak, şu kariyer tavsiyesinin aklından hiç çıkmadığını söylüyor: “Her gün, seni korkutan bir şey yap.” 22 yıllık kariyerinde bu slogan etkili bir lider olmasını sağladı.

4. LO BOSWORTH – LOVE WELLNESS CEO’su

Love Wellness patronu için en iyi kariyer tavsiyesi babasından geldi: Gevşek bir ağız gemileri batırır. Bu tavsiyenin özellikle girişimcileri ilgilendirdiğini belirtiyor. Bir kurucu olarak bazen ilerlemenizi herkesle paylaşmaktan heyecan duyarsınız. Ancak herkese her şeyi anlatmak faydadan ziyade zarar verebilir. Bosworth, girişimcilere çoğu şeyi saklı tutmalarını ve yalnızca ihtiyaç duydukları kadarını, doğru zamanda paylaşmalarını tavsiye ediyor.

5. KEITH WANDELL – HARLEY-DAVIDSON ESKİ CEO’su

“Sadece değerlerinize ve ilkelerinize sadık kalın.” Wandell, popüler Amerikan motosiklet üreticisini daha verimli hale getirmesi ve onu kârlılığa doğru yönlendirmesiyle tanınıyor. Basit ve zamansız olan Wandell’in bu tavsiye, ister kişisel ister profesyonel yaşamınızda eminiz ki yardımcı olacaktır.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir